Celem tego zabiegu jest osłabienie mięśni pęcherza moczowego, co prowadzi do zwiększenia pojemności pęcherza i zmniejszenia częstotliwości oddawania moczu. Leczenie to stosuje się głównie w przypadkach nadreaktywności pęcherza oraz u pacjentów z objawami nietrzymania moczu z parć, a także u pacjentów z zespołem bolesnego pęcherza.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Lekarz wprowadza cystoskop (cienki, elastyczny instrument z kamerą) do cewki moczowej, aby uzyskać obraz wnętrza pęcherza. Następnie toksyna botulinowa jest podawana bezpośrednio do mięśni pęcherza za pomocą cienkiej igły. Liczba miejsc i dawka podawanej toksyny uzależniona jest od indywidualnych potrzeb pacjenta.
Oczekiwane efekty po zabiegu:
Czas trwania efektów zabiegu:
Efekty zabiegu mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do roku. W związku z tym, niektórzy pacjenci mogą wymagać powtórnych zabiegów, aby utrzymać pożądane rezultaty.
Alternatywne metody leczenia:
W przypadkach, gdy ostrzykiwanie pęcherza toksyną botulinową nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub występują przeciwwskazania do tego zabiegu, istnieją inne metody leczenia, takie jak:
+48 600 393 123
recepcja@swjerzymed.pl
Strona stworzona przez NETIGER | Skontaktuj się z nami!